Fez Oyunu İnceleme

Fez Oyunu
Fez Oyunu İnceleme

Fez Oyunu İzle

Sıradışı Bir Platform Oyunu

Bu oyunda gerçekten bilindik özellikler mevcut, Super Mario gibi bir platform oyunu ama sıra dışı farklı ve zor olan bulmacalar ile kendini diğerlerinden ayrı tutuyor. Bahsi geçen oyun Fez; ama hikâyesi diğerlerinden biraz farklı. Olay küçük Gomez’in bir sabah uyanıp gizemli bir mektup almasıyla başlıyor. Mektupta Geezer onu beklediğini ve ona bir şey teslim edeceğini söylüyor. Gomez ‘in Geezer ‘ a ulaşana kadarki kısım gayet normal 2 boyutlu bir şekilde ilerliyor. Geezer, Gomez’ e bir şapka veriyor, ama normal bir şapka değil bu bir fes. Gomez Fesi takıyor ve tüm dengeler değişiyor birden 3 boyutlu bir hal alıyor oyun.

Böylece ilk etapta sıkıcı gelen oyun ilerleyen bölümlerde daha farklı bilmeceleri ile de eğlenceli hale geliyor. Oyun bazen küçük optimizasyon hatalarından dolayı çökebiliyor ama bu tarz oyunların hemen hepsinde var böyle bir sorun. Gomez fesi taktıktan sonra yeni yeteneklerini keşfeder ve küplerin peşine düşer. Altın küpün nerede olduğunu bulmak Gomez’in asıl görevi.

Bir platform oyununu diğerlerinden farklı kılan en önemli özellik kalite ve çeşitliliktir. Bunu da Fez’de fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Bulmacaları çözmenin anayolu platformu doğru bir şekilde kullanmaktır. Çocukluğumuzdan beri popülaritesini yitirmeyen platform oyunlarının şaşılacak şekilde hala tercih ediliyor olması böyle yaratıcı ve çeşitli oyunların piyasaya sürülmesinden dolayı olduğunu düşünüyorum.

Fez Oyunu Minimum Sistem Gereksinimleri:
Windows XP SP3
Intel Core 2 Duo 2.8Ghz İşlemci veya eş değeri
2 GB RAM
Intel Core HD Ekran Kartı (2000/3000) veya GPU OpenGL 3.0 Destekli Ekran Kartı
500 MB Sabit Disk Alanı

Fez Trailer, Fez Oyunu izle, Fez Oyunu indir, Fez oyunu ne zaman çıkıyor, Fez oyunu çıktı mı, Fez oyunu oyna

Yorum Yaz

© 2018 bedava oyun indir
Sitemizde yer alan tüm oyunlar üretici firmaların piyasaya sürdükleri demo sürüm oyunlardır. Sitemizde kesinlikle tam sürüm oyun bulunmamaktadır.

Sitemap | XML